MetroPagina

IV Niedziela Wielkanocna

1. Dzisiaj przeżywamy IV Niedzielę Wielkanocy – Niedziela Dobrego Pasterza.

2. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość I Komunii Św. Do Bożego Stołu podczas Mszy św. o godzinie 11.30 przystąpi 16 Dzieci. Pamiętajmy o Dzieciach i ich Rodzicach w modlitwie. Tego dnia miejsca w ławkach są zarezerwowane dla dzieci i ich gości. Dzisiaj dodatkowa msza św. o godz. 10.00

3. Biały Tydzień – Msza św. dla dzieci I Komunijnych i ich rodzin od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. W poniedziałek dzieci otrzymają Pamiątki Pierwszej Komunii Świętej.

4. Ks. Biskup zaprasza na wykład Pani prof. Zofii Konaszewskiej pod tytułem: „Człowiek w poszukiwaniu sensu – wokół logoterapii Victora Frankla”. Spotkanie odbędzie się 21 maja o godz. 19.00 w Auli Seminarium Duchownego.

5. Nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej w tygodniu po Mszy św. a w Soboty, Niedziele i Święta o 17.30. W każdą Środę maja zapraszamy o godzinie 19.45 na nabożeństwo majowe przy krzyżu u zbiegu ulic Świętej Matki Teresy z Kalkuty i Pod Skarpą.

6. Dzisiaj rozpoczynamy kwartalne Dni Modlitw o powołania do Służby Bożej.

7. Porządek Mszy św.w Niedzielę i Święta o 8.00, 11.30 oraz 18.00, natomiast w tygodniu o godz. 18.00.

8. Przypominam, że jest zeszyt intencji na rok 2019.  W tygodniu są wolne terminy intencji Mszalnych.

9. Caritas zaprasza 18 maja do udziału w rodzinnym Festynie „Bądźmy Razem”, który odbędzie się w bydgoskim Myślęcinku.      

10. Jesteśmy sobie nawzajem potrzebni – to wykład na temat Domów Arki dla osób z niepełnosprawnością, który odbędzie się w Auli Seminarium Duchownego 16 maja o godz. 18.00. Szczegóły na plakacie.

11. Jak słyszeliśmy w mediach w 18 kwietnia spłonął kościół parafialny pw. Św. Wawrzyńca w Gołańczy, dlatego na prośbę ks. Biskupa 26 maja przeprowadzimy zbiórkę ofiar na odbudowę chóru, organów i kapitalny remont świątyni.

12. Wczoraj rozpoczęła się ogólnopolska akcja „Dar na Stulecie” dla uczczenia stulecia urodzin Karola Wojtyły. Jej celem jest zbudowanie duchowego pomnika z serc i umysłów Polaków poprzez różnorodne inicjatywy modlitewne i charytatywne, artystyczne, edukacyjne i wychowawcze. Szczegółowe informacje na plakacie i na stronie www.darna100.pl.

13. Diecezjalny Ośrodek Kultu św. Rity przy parafii św. Łukasza Ew. w Fordonie zaprasza 22 maja o godz. 16.45 na modlitwę przy relikwiach św. Rity. Po modlitwach uroczysta Msza św., której będzie przewodniczył Ks. Arcybiskup Tomasz Peta z Astany. Szczegółowe informacje na plakacie.

14. Scholka zaprasza na próby w piątki o 17.15.

15. Biuro parafialne czynne w łączności z Mszą Św.

 

16. W zakrystii można zakupić naszą parafialną kawę w nowej odsłonie, tym razem jest to kawa mielona i ziarnista z Gwatemali z regionu Coban w cenie 12 zł.

 

17. 19 maja podczas Mszy św. o godz. 11.30 będziemy przeżywać Rocznicę I komunii Św. Próba dla dzieci 17 maja (piątek) o godz. 17.00  19

 

18. Polecamy tygodnik Przewodnik Katolicki.

19. Serdecznie proszę o pomoc Panów w sobotę o godz. 8.30. Chcemy uporządkować teren przy kaplicy, abyśmy mogli zacząć tworzyć trawnik.

20. Dziękuję za posprzątanie kaplicy. Dzisiaj kończy się akacja „Tytka miłosierdzia” za wsparcie – Bóg zapłać.

21. Dzisiaj druga niedziela miesiąca ofiary zbierane przed kaplicą kaplica przekazujemy na spłacenia zaległości za wykończone zaplecze. Pokornie poszukujemy ofiarodawców cegiełek na utwardzenie terenu przy kaplicy. Za zrozumienie dziękuje.

22. Naszym Drogim Parafianom i miłym Gościom życzę miłej, z Bogiem przeżytej niedzieli. Matce Bożej, Królowej Polski polecam wszystkich Starszych i Chorych oraz Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia.

 

 

Dzienniczek ŚWIĘTEJ SIOSTRY FAUSTYNY

Modlitwa w drodze

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com