MetroPagina

VII Niedziela Wielkanocna

1. Dzisiaj przeżywamy VII Niedzielę Wielkanocy – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

2. Dzisiaj planujemy festyn rodzinny z okazji dnia dziecka. Zapraszamy dzieci i rodziców do wspólnej zabawy, a także pieczenia kiełbasek na ognisku; spotkanie rozpoczniemy spotkanie o godzinie 13.00.

3. W sobotę 8 czerwca podczas Mszy św. o godz. 12.00 będziemy gościć ks. biskupa Antoniego Długosza. Serdecznie zapraszamy na to spotkanie Dzieci wraz z Rodzicami. Ksiądz Biskup udzieli Dzieciom specjalnego błogosławieństwa.

4. Zapraszam na nabożeństwa do Serca Pana Jezusa porządek nabożeństw jest następujący w soboty i niedziele o godz.17.30 w pozostałe dni tygodnia po wieczornej Mszy św. W czerwcowe Piątki dodatkowe nabożeństwo przy krzyżu o godz.19.45.

5. Trwa nowenna do Ducha Świętego.

6. W I czwartek miesiąca – modlitwa o powołania Kapłańskie, a po Mszy św. o godzinie 18.00 spotkanie ministrantów i kandydatów na ministrantów.

7. W I Piątek miesiąca – nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. Okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00. W tym tygodniu odwiedzę chorych i starszych z komunią św.

8. Zapraszam na spotkanie młodzież przygotowującą się do sakramentu Bierzmowania w piątek 7 czerwca o godz.19.00.

9. Porządek Mszy św. w Niedzielę i Święta o godz. 8.00, 11.30 oraz 18.00, natomiast w tygodniu o godz. 18.00.

10. Przypominam, że jest zeszyt intencji na rok 2019.  W tygodniu są wolne terminy intencji mszalnych.

11. Trzecie Męskie oblężenie Jasnej Góry zostało zaplanowane na 22 czerwca – w przeddzień Dnia Ojca. Chętnych mężczyzn wraz z rodzinami zachęcam do udziału w Jasnogórskich uroczystościach.

12. Scholka zaprasza na próby w piątki o 17.15.

13. Parafia św. Łukasza w Fordonie zaprasza do wspólnego pielgrzymowania po Grecji od 8 do 18 lipca.

14. Fundacja „Wiatrak” zaprasza na koncert pt.:”Cieszcie się i radujcie” z okazji 20 rocznicy pobytu Jana Pawła II w Bydgoszczy. Spotkanie odbędzie się 8 czerwca, o godz.19.30 w Bazylice, przy ul. Bołtucia 5.

15. Salezjańskie Dni Młodości od 8 do 9 czerwca na terenie Szkoły Salezjańskiej przy ul. Salezjańskiej 1. Szczegóły na plakacie.

16. Czteroletnie Studium Organistowskie Diecezji Bydgoskiej przyjmuje zapisy kandydatów na rok szkolny 2019/2020. Egzamin w piątek 14 czerwca o godz. 19.00 przy ul. Kaplicznej 1.

17. Biuro parafialne czynne w łączności z Mszą Św.

18. W zakrystii można zakupić naszą parafialną kawę w nowej odsłonie, tym razem jest to kawa mielona i ziarnista z Gwatemali z regionu Coban w cenie 12 zł.

19. Polecamy tygodnik Przewodnik Katolicki.

20. Dziękuję za posprzątanie kaplicy. Pani Alinie i panu Edmundowi dziękuję za ofiarowane kwiaty i donice, które upiększają naszą kaplicę. Panu Maciejowi z małżonką za cisy. Dziękuję za troskę o tereny zielone. Serdecznie dziękuję Mężczyzną z Naszej Parafii, którzy podjęli się pracy przy naszej Kaplicy. Bóg zapłać za ofiary na odbudowę kościoła w Gołańczy, zebraliśmy kwotę 180 zł i 78 gr.

21. Za Tydzień druga niedziela miesiąca. Modlimy się w tym dniu szczególnie za dobrodziejów Naszej Parafii. Ofiary składane przed kaplicą przekazujemy na spłacenie zadłużenia za wykończone zaplecze. Cały czas poszukujemy ofiarodawców na kostkę, którą ułożyliśmy przy kaplicy

22. Przeżywamy kolejne święto dziękczynienia. Ofiary składany przed kaplicą przekażemy zgodnie z zarządzeniem władzy duchownej na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

23. Naszym Drogim Parafianom i miłym Gościom życzę miłej, z Bogiem przeżytej niedzieli. Matce Bożej, polecam wszystkich Starszych i Chorych oraz Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia.

 

Dzienniczek ŚWIĘTEJ SIOSTRY FAUSTYNY

Modlitwa w drodze

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com