MetroPagina

Niedziela Zesłania Ducha Świętego

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

2. Jutro drugi dzień Świąt Zesłania Ducha Świętego – Święto Matki Kościoła.

3. Zapraszam na nabożeństwa do Serca Pana Jezusa w soboty i niedziele o godz. 17.30 w pozostałe dni tygodnia po wieczornej Mszy św. W piątki czerwca dodatkowe nabożeństwo przy krzyżu o godz. 19.45.

4. W poniedziałek 17 czerwca o godz. 17.00 zapraszam na spotkanie młodzież przygotowującą się do sakramentu Bierzmowania.

5. Porządek Mszy św. w Niedzielę i Święta o godzinach: 8.00, 11.30 oraz 18.00, natomiast w tygodniu o godz. 18.00.

6. Przypominam, że jest zeszyt intencji na rok 2019. W tygodniu są wolne terminy intencji Mszalnych.

7. Już dziś informuję Naszych Parafian, że w Boże Ciało Msze św. odbędą się o godz. 8.00, 10.00 – po tej mszy wyruszymy z procesją, następnie po zakończonej procesji i o godz. 18.00.

8. Trzecie Męskie oblężenie Jasnej Góry zostało zaplanowane na 22 czerwca – w przeddzień Dnia Ojca. Chętnych mężczyzn wraz z rodzinami zachęcam do udziału w Jasnogórskich uroczystościach.

9. Scholka zaprasza na próby w piątki o godz. 17.15.

10. Parafia św. Łukasza w Fordonie zaprasza do wspólnego pielgrzymowania po Grecji w dniach od 8 do 18 lipca.

11. Czteroletnie Studium Organistowskie Diecezji Bydgoskiej przyjmuje zapisy kandydatów na rok szkolny 2019/2020. Egzamin w piątek 14 czerwca o godz. 19.00 przy ul. Kaplicznej 1.

12. Biuro parafialne czynne w łączności z Mszą Św.

13. W zakrystii można zakupić naszą parafialną kawę w nowej odsłonie, tym razem jest to kawa mielona i ziarnista z Guatemali z regionu Coban w cenie 12 zł.

14. W środę wspominamy Błogosławionych Kapłanów: Franciszka Dachterę i Antoniego Świadka, w czwartek święto ku czci Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, a w piątek wspominamy bł. Biskupa Michała Kozala - Patrona Diecezji Bydgoskiej.

15. Polecamy tygodnik Przewodnik Katolicki.

16. Grupa Promienista zaprasza do wspólnego pielgrzymowania na Jasną Górę w dniach od 21 do 31 lipca. Spotkania przedpielgrzymkowe odbędą się: 16 czerwca i 14 lipca o godz. 15.00 w kaplicy Matki Boskiej Królowej Męczenników. Szczegóły na plakacie.

17. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali uroczystość Najświętszej Trójcy i kończy się czas na spowiedź i komunię św. wielkanocną.

18. Dziękuję za posprzątanie kaplicy. Dziękuję za troskę o tereny zielone. Serdecznie podziękowania dla osób, które przygotowały i wspomogły festyn z okazji Dnia Dziecka. Dziękujemy za lody, kiełbaski, słodycze, ognisko, napoje, zabawy i za każdy życzliwy gest i za Waszą obecność. Pani Janinie dziękuję za ofiarę na kostkę, także Naszym chorym i starszym za życzliwość wobec parafii. Bóg zapłać za ofiary Świątynię Opatrzności Bożej, zebraliśmy kwotę 148 zł i 45 gr.

19. Dzisiaj druga niedziela miesiąca. Modlimy się w tym dniu szczególnie za dobrodziejów Naszej Parafii. Ofiary składane przed kaplicą przekazujemy na spłacenie zadłużenia za wykończone zaplecze. Cały czas poszukujemy ofiarodawców na kostkę, którą ułożyliśmy przy kaplicy.

20. Naszym Drogim Parafianom i miłym Gościom życzę miłej, z Bogiem przeżytej niedzieli. Niech Duch Święty umacnia nas na drogach wiary, polecam wszystkich Starszych i Chorych oraz Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia.

 

Dzienniczek ŚWIĘTEJ SIOSTRY FAUSTYNY

Modlitwa w drodze

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com