MetroPagina

 Niedziela – Uroczystość Najświętszej Trójcy

 

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy.

2. W czwartek przeżywamy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało, tego dnia Msze św. o 8.00, 10.00 i procesja do czterech ołtarzy, po zakończonej procesji i o 18.00. Bardzo serdecznie proszę o przystrojenie trasy procesji, o przygotowanie czterech ołtarzy, o kwiaty do sypania.

3. W poniedziałek i środę o 18.45 próba sypania kwiatów. Zapraszamy, aby dziewczynki towarzyszyły Jezusowi w czasie procesji w taki sposób. W środę o 18.45 serdecznie proszę o pomoc Panów w ustawieniu brzózek.

 4. Zapraszam na nabożeństwa do Serca Pana Jezusa porządek nabożeństw jest  następujący w soboty i niedziele o godz.17.30 w pozostałe dni tygodnia po wieczornej Mszy św. W Piątki czerwca dodatkowe nabożeństwo przy krzyżu o godz.19.45.

5. Zapraszam na spotkanie młodzież przygotowującą się do sakramentu Bierzmowania w poniedziałek 17 czerwca o godz. 17.00.

6. Porządek Mszy św.w Niedzielę i Święta o 8.00, 11.30 oraz 18.00, natomiast w tygodniu o godz. 18.00.

7. Przypominam, że jest zeszyt intencji na rok 2019.  W tygodniu są wolne terminy intencji Mszalnych.

8. Trzecie Męskie oblężenie Jasnej Góry zostało zaplanowane na 22 czerwca – w przeddzień Dnia Ojca. Chętnych mężczyzn wraz z rodzinami zachęcam do udziału w Jasnogórskich uroczystościach.

9. Scholka zaprasza na próby w piątki o 17.15.

10. Parafia św. Łukasza w Fordonie zaprasza do wspólnego pielgrzymowania po Grecji od 8 do 18 lipca.

11. Biuro parafialne czynne w łączności z Mszą Św.

12. W zakrystii można zakupić naszą parafialną kawę w nowej odsłonie, tym razem jest to kawa mielona i ziarnista z Gwatemali z regionu Coban w cenie 12 zł

13. Polecamy tygodnik Przewodnik Katolicki.

14. Grupa Promienista zaprasza do wspólnego pielgrzymowania na Jasna Górę od 21 do 31 lipca. Spotkania przedpielgrzymkowe 16 czerwca i 14 lipca o 15.00 w kaplicy Matki Bożej Królowej Męczenników. Szczegóły na plakacie.

15. Dzisiaj kończy się czas na spowiedź i komunię św. wielkanocną.

16. Drodzy Parafianie pragnę Was serdecznie zaprosić na Mszę Świętą z okazji Rocznicy moich Święceń Kapłańskich w niedzielę 23 czerwca 2019 r. o godzinie 1800.

17. 21 czerwca w piątek w naszej wspólnocie odbędzie się peregrynacja relikwii bł. Hanny Chrzanowskiej – Pielęgniarki. Zapraszamy więc wszystkich Parafian, pracowników Służby Zdrowia, a szczególnie tych, którzy chorują, by przez wstawiennictwo bł. Hanny prosić o potrzebne łaski, zdrowie i siły. 22 i 23 relikwie będą w kaplicy Centrum Onkologii. Szczegóły na plakacie.

18. Dziękuję za posprzątanie kaplicy. Dziękuję za troskę o tereny zielone. Bóg zapłać za ofiary na cele budowlane, zebraliśmy kwotę 3084 zł i 50 gr. Cały czas pokornie poszukujemy ofiarodawców na spłacenie kostki, którą ułożyliśmy przy kaplicy.

19. Naszym Drogim Parafianom i miłym Gościom życzę miłej, z Bogiem przeżytej niedzieli. Niech Bóg w Trójcy Świętej umacnia nas na drogach wiary, polecam wszystkich Starszych i Chorych oraz Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia.

 

 

 

 

Dzienniczek ŚWIĘTEJ SIOSTRY FAUSTYNY

Modlitwa w drodze

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com