MetroPagina

 12. Niedziela Zwykła

1.      Dzisiaj 12. Niedziela Zwykła – Dzień Ojca.

2.      Trwa oktawa Uroczystości Bożego Ciała. Procesje wokół kaplicy dzisiaj po mszy św. o godz. 11.30, a od poniedziałku do czwartku po mszy św. o godz. 18.00. Cały czas zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków.

3.      Zapraszamy na ostatnie nabożeństwa do Serca Pana Jezusa; porządek nabożeństw jest następujący: w soboty i niedziele o godz. 17.30, w pozostałe dni tygodnia po wieczornej Mszy św. W Piątki czerwca dodatkowe nabożeństwo przy krzyżu o godz. 19.45.

4.      W Kalendarzu Liturgicznym:

- w poniedziałek Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela;

-  w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, można uzyskać odpust za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa;

- w sobotę Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła.

5.      Porządek Mszy św. w Niedzielę i Święta o godz. 8.00, 11.30 oraz 18.00, natomiast w tygodniu o godz. 18.00.

6.      Przypominam, że jest zeszyt Intencji na rok 2019. W tygodniu są wolne terminy Intencji mszalnych.

7.      Biuro parafialne czynne w łączności z Mszą Św.

8.      W zakrystii można zakupić naszą parafialną kawę w nowej odsłonie, tym razem jest to kawa mielona i ziarnista z Gwatemali z regionu Coban w cenie 12 zł.

9.      Polecamy tygodnik Przewodnik Katolicki.

10.  Grupa Promienista zaprasza do wspólnego pielgrzymowania na Jasna Górę w dniach od 21 do 31 lipca. Najbliższe spotkanie przedpielgrzymkowe odbędzie się w dniu 14 lipca o godzinie 15.00 w kaplicy Matki Bożej Królowej Męczenników - szczegóły na plakacie. Za tydzień pielgrzymi będą rozprowadzali tzw. Intencje pielgrzyma, które będzie można składać w skarbonie do 14 lipca. Natomiast 7 lipca po każdej Mszy św. będzie okazja wesprzeć Pielgrzymów ofiarą.

11.   1 lipca wyruszy po raz 40 piesza pielgrzymka z Fordonu do Chełmna na odpust Matki Bożej Bolesnej. Zapisy w poniedziałek przed wyjściem z kościoła Św. Mikołaja. O godz. 6.00 błogosłwieństwo pielgrzymów i wyjście. W niedzielę - 30 czerwca o godz. 12.30 w kościele Św. Mikołaja zostanie odprawiona Msza św. w intencji pielgrzymów, którzy chodzili i chodzą w tej pielgrzymce, a także o Życie wieczne dla zamarłych pielgrzymów.

12.   Dziękuję za posprzątanie kaplicy. Dziękuję za troskę o tereny zielone. Serdeczne podziękowania kieruję do panów, którzy wycieli i przywieźli brzózki, za ich rozstawienie. Dziękuję Tym którzy przyczynili się do powstania czterech Ołtarzy na czas procesji Bożego Ciała, dziewczynką za sypanie kwiatów, Służbie Liturgicznej za piękną posługę, także tym którzy udekorowali okna na świadectwo wiary, Wam wszystkim za obecność i miłość okazaną Chrystusowi Eucharystycznemu.

13.   Za tydzień piąta niedziela miesiąca ofiary składane w całej diecezji bydgoskiej są na budujące się kościoły. W tym miesiącu ofiary przekazujemy na zakup nagłośnienia do naszej kaplicy. Cały czas pokornie poszukujemy ofiarodawców na spłacenie kostki, którą ułożyliśmy przy kaplicy

14.   Wszystkim rozpoczynającym czas wakacji i urlopów życzę udanego z Bogiem i bliskimi przeżytego czasu. Dobremu Bogu polecam wszystkich Ojców, Starszych i Chorych oraz Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia.

 

Dzienniczek ŚWIĘTEJ SIOSTRY FAUSTYNY

Modlitwa w drodze

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com