MetroPagina

13. Niedziela Zwykła

 

1. Dzisiaj 13. Niedziela Zwykła – Dzień Ojca.

2. Zapraszamy na ostatnie nabożeństwo do Serca Pana Jezusa dzisiaj o godz. 17.30.

3. W Kalendarzu Liturgicznym:

- w środę święto św. Tomasza Apostoła

4. Porządek Mszy św.w Niedzielę i Święta o godz. 8.00, 11.30 oraz 18.00, natomiast w tygodniu o godz. 18.00.

5. Pierwszy Czwartek Miesiąca modlitwa o powołania po Mszy św.

6. Pierwszy Piątek Miesiąca modlitwy wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa po Mszy św. Okazja do Spowiedzi św. każdego dnia 20 min. przed Mszą św. W tym tygodniu odwiedzę chorych i starszych z posługa sakramentalną

7. W Pierwsze Soboty Miesiąca zapraszam na Mszę św. o godz. 8.00, a następnie na nabożeństwo I Sobót

DLACZEGO MA TO BYĆ PIĘĆ SOBÓT WYNAGRADZAJĄCYCH?

Dlaczego nie dziewięć lub siedem na cześć Matki Bożej Bolesnej? 

Siostra Łucja odpowiada: „Pozostając przez część nocy z 29 na 30 maja 1930 roku w kaplicy z naszym Panem i rozmawiając z Nim o czwartym i piątym pytaniu, poczułam się nagle mocniej owładnięta Bożą obecnością. Jeśli się nie mylę, zostało mi objawione, co następuje: „Córko, motyw jest prosty:

Jest pięć rodzajów obelg i bluźnierstw wypowiadanych przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi.

Pierwsze:

Bluźnierstwa przeciw Niepokalanemu Poczęciu.

Drugie:

Przeciwko Jej Dziewictwu.

Trzecie:

Przeciwko Bożemu Macierzyństwu, kiedy jednocześnie uznaje się Ją wyłącznie jako Matkę człowieka.

Czwarte:

Bluźnierstwa tych, którzy starają się otwarcie zaszczepić w sercach dzieci obojętność, wzgardę, a nawet nienawiść do tej Niepokalanej Matki.

Piąte:

Bluźnierstwa tych, którzy urągają Jej bezpośrednio w Jej świętych wizerunkach.

Oto, droga córko, motyw, który kazał Niepokalanemu Sercu Maryi prosić mnie o ten mały akt wynagrodzenia. A poza względem dla Niej chciałem poruszyć moje miłosierdzie, aby przebaczyło tym duszom, które miały nieszczęście Ją obrazić. Co do ciebie, zabiegaj nieustannie swymi modlitwami i ofiarami, aby poruszyć Mnie do okazania tym biednym duszom miłosierdzia”.

8. Przypominam, że jest zeszyt intencji na bieżący rok.  W tygodniu są wolne terminy intencji Mszalnych.

9. Biuro parafialne czynne w łączności z Mszą Św.

10.  W zakrystii można zakupić naszą parafialną kawę w nowej odsłonie,  tym razem jest to kawa mielona i ziarnista z Gwatemali z regionu Coban w cenie 12 zł.

11. Polecamy tygodnik Przewodnik Katolicki.

12. Grupa Promienista zaprasza do wspólnego pielgrzymowania na Jasna Górę od 21 do 31 lipca. Spotkania przedpielgrzymkowe 14 lipca o 15.00 w kaplicy Matki Bożej Królowej Męczenników. Szczegóły na plakacie. Dzisiaj pielgrzymi będą rozprowadzali tzw. Intencje pielgrzyma, które będzie można składać w skarbonie do 14 lipca. Natomiast 7 lipca po każdej Mszy św. będzie okazja wesprzeć Pielgrzymów ofiarą.

13. 1 lipca wyruszy 40 raz piesza pielgrzymka z Fordonu do Chełmna na odpust MB Bolesnej. Zapisy w poniedziałek przed wyjściem z kościoła Św. Mikołaja. O godz. 6.00 błogosławieństwo pielgrzymów i wyjście.W niedzielę, 30 czerwca o godz. 12.30 w kościele Św. Mikołaja będzie odprawiona Msza św. w intencji pielgrzymów, którzy chodzili i chodzą w tej pielgrzymce a także o Życie wieczne dla zamarłych pielgrzymów.

14. Dziękuję za posprzątanie kaplicy. Dziękuję za troskę o tereny zielone. Serdecznie dziękuję p. Krzysztofowi z synami za uprzątnięcie brzózek. Panom: Czesławowi, Pawłowi, Kazimierzowi, Edmundowi za transport i rozładowanie drewna.

15. Dzisiaj piąta niedziela miesiąca ofiary składane w całej diecezji bydgoskiej są na budujące się kościoły. W tym miesiącu ofiary przekazujemy na zakup nagłośnienia do naszej kaplicy. Cały czas pokornie poszukujemy ofiarodawców na spłacenie kostki, którą ułożyliśmy przy kaplicy.

16. Wszystkim rozpoczynającym czas wakacji i urlopów życzę udanego z Bogiem i bliskimi przeżytego czasu. Dobremu Bogu polecam wszystkich Starszych i Chorych oraz Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia.

 

Dzienniczek ŚWIĘTEJ SIOSTRY FAUSTYNY

Modlitwa w drodze

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com