MetroPagina

16. Niedziela zwykła

 

1. Dzisiaj przeżywamy 16 Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego.

2. Porządek Mszy Świętych Niedzielnych: 8.00, 11.30, 18.00. Mszę święte w tygodniu są sprawowane o godzinie 18.00

3. Trwa Rok św. Józefa z tej okazji ks. Biskup ustanowił Kościoły Stacyjne w których można zyskać odpusty zupełne. W Fordonie taką świątynią jest parafia św. Mateusza przy pl. św. Mateusza, w której będziemy się modlić 19 lipca o godzinie 18.00. Z tego powodu w poniedziałek 19 lipca Msza św. w naszej kaplicy będzie sprawowana o godzinie 17.00.

4. Za tydzień 25 lipca podczas każdej Mszy Świętej zostaną poświęcone pojazdy mechaniczne z okazji wspomnienia św. Krzysztofa. Ofiary składane tego dnia przekazujemy na cele misyjne. Msza św. o godzinie 18.00 będzie sprawowana w intencji Krzysztofów obchodzących wspomnienie swojego Świętego Patrona.

5. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek bł. Czesława, w czwartek św. Marię Magdalenę, w piątek św. Brygidę, w sobotę św. Kingę, a w niedzielę świętych Jakuba i Krzysztofa.

6. Kancelaria Parafialna czynna we Wtorki i Piątki po zakończonej Mszy Świętej.

7. Od połowy września do końca roku są wolne terminy intencji Mszalnych. Przypominam, że w naszej Wspólnocie można zamawiać Msze święte gregoriańskie. Intencje można zarezerwować po każdej Mszy Świętej.

8. 21 lipca pod hasłem „Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy” wyruszy z Fordonu Promienista Pielgrzymka na Jasną Górę – grupa biało – żółta. Szczegółowe informacje na plakacie, który znajduje się w gablocie.

9. Od 19 lipca rozpoczyna się tradycyjna Mini Pielgrzymka po parafiach w Fordonie. Pielgrzymów będziemy gościć 20 lipca (jak w ubiegłych latach proszę o ciasto i napoje, abyśmy mogli godnie przyjąć pielgrzymów, za wsparcie dziękuję). 21 lipca po wieczornej Mszy świętej udamy się szlakiem pielgrzymkowym do Parafii Matki Boskiej Królowej Męczenników. Szczegółowy program w gablocie.

10. 4 września organizujemy spływ kajakowy z Fojutowa do Białej. Koszt uczestnictwa 40 zł od osoby. Zapisy w zakrystii.

11. Fundacja „Wiatrak” prowadzi Niepubliczne Przedszkole „u Karolka”, do którego trwa rekrutacja na nowy rok szkolny. Szczegóły na plakacie.

12. Serdecznie dziękuję za pomoc w sprzątaniu kaplicy. Sprzątanie w sobotę o godzinie 8.00. Serdecznie dziękuję za ofiarowane kwiaty do ołtarzy, za troskę o przydrożne krzyże i tereny zielone. Bóg zapłać za ofiary na spłatę naszego zadłużenia za wybudowaną kaplicę w ubiegłą niedzielę i do skarbony ofiarowaliście Państwo 3462 zł. Dziękuję także za 3 ofiary indywidualne na zakup płotu. Serdecznie dziękuję za słodycze i ofiarę na książki na nasze parafialne konkursy. Panu Maciejowi za ofiarowane kubki.

13. Udającym się na urlopy życzymy udanego wypoczynku.

 

Dzienniczek ŚWIĘTEJ SIOSTRY FAUSTYNY

Modlitwa w drodze

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com