MetroPagina

17. Niedziela zwykła

 

1. Dzisiaj przeżywamy 17 niedzielę zwykłą w ciągu roku liturgicznego. Wspominamy św. Krzysztofa z tej okazji dzisiaj zostaną poświęcone pojazdy mechaniczne.

2. 25 lipca będziemy po raz pierwszy obchodzić Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Dzień ten ustanowił papież Franciszek na czwartą niedzielę lipca, w bliskości wspomnienia świętych Joachima i Anny, dziadków Jezusa. „Często zapomina się o dziadkach. Nie zapominajmy o bogactwie stania na straży korzeni. Dlatego postanowiłem ustanowić Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych” – powiedział papież Franciszek.

3. Porządek Mszy Świętych Niedzielnych: 8.00, 11.30, 18.00. Mszę święte w tygodniu są sprawowane o godzinie 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w każdy piątek od 17.00 do 18.00. Okazja do spowiedzi każdego dnia 20 minut przed Mszą Święta a w piątki od 17.15. Sakrament Chrztu Świętego sprawowany jest w każdą niedzielę i w innych dniach po uzgodnieniu z ks. Proboszczem. Pierwsza Komunia Święta – będzie udzielona w drugą niedzielę maja 2022 roku. Sakrament Bierzmowania jest planowany na 2022 rok. Sakrament Małżeństwa – jest sprawowany w każdym terminie po uzgodnieniu w kancelarii. Sakrament Chorych jest udzielany podczas odwiedzin chorych i po telefonicznym zgłoszeniu. Pogrzeby proszę zgłaszać telefonicznie.

4. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek: Świętych Joachima i Annę, w czwartek św. Martę, a w sobotę św. Ignacego Loyolę.

5. Kancelaria Parafialna czynna we Wtorki i Piątki po zakończonej Mszy Świętej.

6. W rozpoczętym tygodniu są wolne terminy intencji Mszalnych. Przypominam, że w naszej wspólnocie można zamawiać Msze święte gregoriańskie. Intencje można zarezerwować po każdej Mszy Świętej.

7. 21 lipca pod hasłem „Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy” wyruszyła z Fordonu Promienista Pielgrzymka na Jasną Górę – grupa biało – żółta – o pielgrzymach pamiętajmy w modlitwie.

8. 4 września organizujemy spływ kajakowy z Fojutowa do Białej. Koszt uczestnictwa 40 zł od osoby. Zapisy w zakrystii.

9. Fundacja „Wiatrak” prowadzi Niepubliczne Przedszkole „u Karolka” do którego trwa rekrutacja na nowy rok szkolny. Szczegóły na plakacie.

10. Serdecznie dziękuję za pomoc w sprzątaniu kaplicy. Sprzątanie w sobotę o godzinie 8.00. Serdecznie dziękuję za ofiarowane kwiaty do ołtarzy. Panu Jackowi dziękuję za wykoszenie trawy. Serdecznie dziękuję za wspólną modlitwę w parafii św. Mateusza z okazji Roku św. Józefa. Serdecznie dziękuję tym, którzy pomogli ugościć pielgrzymów (za ofiarowaną wodę, ciastka, placki) i tym którzy wybrali się w środę na pielgrzymi szlak. Bóg zapłać za jedną ofiarę indywidualną, która pomogła spłacić cześć zadłużenia za płot i za wybudowaną kaplicę.

11. Dzisiejsze ofiary zgodnie z zarządzeniem władzy duchownej przekazujemy na pomoc osobą poszkodowanym podczas powodzi.

12. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu od 8.00 do 11.30.

13. Udającym się na urlopy życzymy udanego wypoczynku.

 

Dzienniczek ŚWIĘTEJ SIOSTRY FAUSTYNY

Modlitwa w drodze

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com