MetroPagina

27. Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystości odpustowe ku czci św. Faustyny Kowalskiej – Niedziela 2 października, Suma Odpustowa o godzinie 11.30 pod przewodnictwem ks. Infułata Mirosława Gogolika. Po Mszy św. okazja do zjedzenia kiełbasy, karkówki …i posłuchania dobrej muzyki. Rodzice dzieci I komunijnych przypominam, że tego dnia podczas Mszy o 11.30 składamy deklaracje.

2. Różaniec Święty - odmawiamy każdego dnia po wieczornej Mszy Świętej

3. Niedzielny porządek Mszy Świętych 8.00, 10.00, 11.30, 18.00, w tygodniu o 18.00.

4. Adoracja Jezusa w każdy piątek od 18.30 do 21.00

5. Diecezjalna pielgrzymka autokarowa na Jasną Górę 20 – 21 października ( z nocnym czuwaniem), pod hasłem : „Od Matki Bożej Pięknej Miłości do Matki Bożej Królowej Pokoju. Koszt wyjazdu z noclegiem 150 zł. Zapisy po każdej Mszy Świętej.

6. Kancelaria Parafialna czynna we wtorki i piątki po różańcu. Sprawy ważne (pogrzeb, Sakrament Chorych) proszę zgłaszać telefonicznie

7. Spowiedź święta 20 minut przed mszą Świętą,

8. Wtorki – Koronka do Miłosierdzia Bożego

9. Środy Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

10. Scholka – ma swoje próby w niedzielę o godzinie 10.30 w salce parafialnej

11. W liturgii wspominamy: we wtorek św. Franciszka z Asyżu, w środę św. Faustynę, w piątek NMP Różańcową i poświęcenie różańca dzieciom z klas 3. 

12. I Komunia Święta – w piątek podczas Mszy Świętej o 18.00 poświęcenie Różańca. W piątek pan krawiec będzie brał miarę na alby.

13. Mobilne Centrum Badań organizuje badania pod kątem: miażdżycy tętnic, osteoporozy kości, wydolności płuc i oskrzeli. Badania szczególnie zalecane po przejściu COVID 19. Badania odbędą się w Ambulansie diagnostycznym w poniedziałek 3 października o godzinie 13.00 przy kaplicy. Szczegóły na plakacie i na ulotkach.

14. Polecam prasę katolicką oraz Naszą parafialną kawę oraz słodycze. Przy wyjściu z kaplicy dzieci odbierają „Owieczki”.

15. W parafii św. Łukasza Ewangelisty i św. Rity, w przyszłą niedzielę przeprowadzona będzie po raz siedemnasty akcja „Kropelka Miłości”, przy kościele od godz. 8.30 do 13.30 podstawiony będzie specjalny autobus do poboru krwi. Krew mogą oddawać osoby od 18 do 65 lat, należy posiadać dokument tożsamości. Zachęcamy do tej akcji dla dobra innych.

16. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kaplicy. Najbliższe sprzątanie kaplicy w sobotę o godzinie 8.00. Dziękuję za ofiary na kwiaty oraz na  pomoc Ukrainie (zakup książek do katechezy), Panu Maciejowi za ofiarowane cisy, dziękuję także za ofiary wpłacone na parafialne konto. Serdecznie dziękujemy pani Ani i Mai za wystrój kaplicy. Serdecznie dziękuję Tym, którzy uczestniczyli w ostatniej ziemskiej pielgrzymce naszemu organiście panu Ryszardowi Kościelnemu za modlitwę, za zamówione intencje Mszy świętej.

17. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom składamy nasze najlepsze życzenia.

Dzienniczek ŚWIĘTEJ SIOSTRY FAUSTYNY

Modlitwa w drodze

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com