Bydgoszcz, ul. Ks. Zygmnta Trybowskiego 3

Konto parafialne: 83 1020 1475 0000 8902 0259 2160 (PKO BP)

12 Niedziela Zwykła (B), 23.06.2024 r.

 

 1. Dziś Dzień Ojca. Wszystkim ojcom składam najlepsze życzenia z wdzięcznością za waszą miłość do dzieci, ojcowską troskę i dbanie o dom. Niech Ojciec Niebieski da wam siłę do dobrego ojcostwa każdego dnia życia. 
 1. W miniony piątek 21 czerwca uroczystą Msza św. zakończyliśmy rok szkolny i katechetyczny 2023/24. Dzieci otrzymały certyfikat drogi wiary, a rodzice specjalne podziękowanie za prowadzenie dzieci drogą wiary. W tym miejscu życzę wszystkim dzieciom, młodzieży i nauczycielom dobrego i spokojnego odpoczynku.

11 Niedziela Zwykła (B), 16.06.2024 r.

 

 1. Przeżywamy dzisiaj 11 niedzielę zwykłą. Zaproszeni jesteśmy w dzisiejszą niedzielę, by nieustannie budować Królestwo Boże poprzez słuchanie słowa Pana Boga i pozwalanie na to, by ono w nas pracowało.   
 1. Bardzo dziękuję tym wszystkim, którzy brali udział w rajdzie rowerowym do Myślęcinka (prawie 60 osób) i spływie kajakowym w Borach Tucholskich (ponad 40 osób). Dziękuję za wyjątkową atmosferę tych wyjazdów i budowanie wspólnoty braci i sióstr, którzy patrzą i chcą żyć w tym samym kierunku wiary.

10 Niedziela Zwykła (B), 09.06.2024 r.

 

 1. Przeżywamy dzisiaj 10 niedzielę zwykłą. Zaproszeni jesteśmy w dzisiejszą niedzielę do tego, by nieustannie przyjmować i wypełniać wolę Bożą.   
 1. Bardzo dziękuję tym wszystkim, którzy brali udział w oktawie Bożego Ciała, uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz dziękuję za pamięć, życzliwość oraz modlitwę w dniu rocznicy moich święceń kapłańskich. Za waszą miłość do Jezusa bardzo dziękuję.

9 Niedziela Zwykła (B), 02.06.2024 r.

 

 1. Przeżywamy dzisiaj 9 niedzielę zwykłą. Jesteśmy w tym eucharystycznym czasie w którym szczególnie wyznajemy wiarę w Jezusa obecnego w Eucharystii.   
 1. Szczerze dziękuję wszystkim tym, dzięki którym mogliśmy w miniony czwartek przeżyć w naszej wspólnocie parafialnej tak wspaniałą uroczystość Bożego Ciała. Tak wielu uczestniczącym w Eucharystii oraz naszej procesji z Najświętszym Panem na czterech stronach świata naszej parafii. Dziękuję dzieciom komunijnym, dzieciom przeżywającym rocznicę Komunii świętej oraz ich rodzicom. Tak wielu dziewczynkom  sypiącym kwiatki Panu Jezusowi. W sposób wyjątkowy pełnią serca składam  podziękowania tym, którzy mieli ogromny wpływ na piękno wystroju naszego kościoła oraz poszczególnych ołtarzy. Dziękuję panu Tadeuszowi - naszemu leśniczemu - za ofiarowane i dostarczone brzózki do kościoła i naszych ołtarzy. Panu Czesławowi wraz z małżonką Marią, córką Ewą i najbliższym za ustawienie brzózek oraz przygotowanie pierwszego ołtarza, paniom Paulinie i Alicji oraz pomagającym za pomysł drugiego przepięknego ołtarza. Trzeci ołtarz to dzieło pani Aliny i męża Jana, Eulalii i męża Jarosława, wiele pracy w kamieniach – bardzo dziękuję za ten trud. Czwarty ołtarz to dzieło pani Janiny, Wioletty i męża Krzysztofa oraz najbliższych, którzy od lat są zaangażowani w pomoc przy tym dziele. Bardzo dziękuję również panu Edkowi i Markowi za zaangażowanie na rzecz naszej parafii. Wam wszystkim Drodzy Parafianie  za świadectwo żywej wiary bardzo dziękuję.

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej (B), 26.05.2024 r.

 

 1. Przeżywamy dzisiaj uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Ten dzień przypomina nam, że wierzymy w jednego Boga, w trzech Osobach. Niech zatem słowa: W imię Ojca i Syna i Ducha świętego będą wypowiadane każdego dnia z ogromną wiarą.   
 1. W czwartek 30 maja przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Tego dnia Msze św. w naszej parafii będą o godz. 8.00, 9.30 z procesją Najświętszej Eucharystii do 4 ołtarzy, 11.30 oraz wieczorem o godz. 18.00. W tym roku procesja wyruszy o godz. 10.30 i przejdzie w następującym porządku:  
 • Trybowskiego 3 (pierwsza stacja) w kierunku ul. Jasinieckiej
 • Jasiniecka (druga stacja) w kierunku ul. Sybiraków
 • Sybiraków 8 (trzecia stacja) przesmykiem w kierunku ul. Trybowskiego
 • Trybowskiego 5 (czwarta stacja) – zakończenie procesji.

Nowością procesji Bożego Ciała będzie zapewne specjalna modlitwa za parafian, którzy mieszkają od strony wschodniej i zachodniej, północnej i południowej naszej parafii. 

Strona 1 z 8