Bydgoszcz, ul. Ks. Zygmnta Trybowskiego 3

Konto parafialne: 83 1020 1475 0000 8902 0259 2160 (PKO BP)

1 Niedziela Wielkiego Postu (B), 18.02.2024 r.

 

 1. Od Środy Popielcowej rozpoczęliśmy czas pokuty Wielkiego Postu. W tym czasie zapraszam do udziału w nabożeństwach pasyjnych przygotowanych w naszej parafii:
 • Droga Krzyżowa– dla dorosłych i młodzieży w piątek po wieczornej Mszy św. o godz. 18.30, natomiast dla dzieci w wyznaczone piątki Wielkiego Postu
 • Gorzkie Żale wraz z kazaniem pasyjnym – we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.00
 • Msza św. – zwłaszcza w środę prosząc o pomoc MB Nieustającej Pomocy oraz w piątek, gdzie szczególnie doświadczamy w czasie pokuty Miłosierdzia Bożego
 • Rekolekcje Wielkopostne –od 4 Niedzieli Wielkiego Postu, od 10-13 marca
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy – w każdy piątek Wielkiego Postu od godz. 17.30 – 18.00 zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego

6 Niedziela Zwykła (B), 11.02.2024 r.

 

 1. Dziś przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes oraz Światowy Dzień Chorego pod hasłem: „Nie jest dobrze, by człowiek był sam”. Otaczamy naszą modlitwą ludzi chorych, cierpiących, dręczonych na ciele i duszy. Polecamy wszystkie chore dzieci i młodzież, także z naszej parafii. Niech Matka Boża zaniesie naszą modlitwę przed tron Boga. 
 1. W tym tygodniu w środę 14 lutego przypada Środa Popielcowa. Msze św. tego dnia z posypaniem głów popiołem o 10.00, 17.00 i 18.30. Ofiary składane tego dnia na tacę przeznaczamy na hospicja naszej diecezji. Tego dnia katolików obowiązuje post ścisły, a więc ograniczenie do spożycia trzech posiłków dziennie w tym tylko jednego sytego.  

5 Niedziela Zwykła (B), 04.02.2024 r.

 

 1. Wróciliśmy po okresie kolędowym do stałego układu nabożeństw w naszej parafii. Przypominam, że układ nabożeństw i funkcjonowania parafii w okresie zwykłym jest następujący:
 • Msze św. w dni powszednie sprawowane są o godz.00. Natomiast niedzielne Eucharystie są o godz. 8.00, 10.00, 11.30 i 18.00. Również sobotnia Msza św. o godz. 18.00 jest sprawowana z niedzieli.
 • Nabożeństwa do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w każdą środę w łączności z Mszą św., natomiast Koronka do Miłosierdzia Bożego w każdy piątek przed wystawionym Najświętszym Sakramentem również w łączności z Mszą św.
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek po wieczornej Mszy św. do godz. 19.30.
 • Sakrament Spowiedzi św. sprawowany jest 15 minut przed każdą Mszą św. w dni powszednie i świąteczne.
 • Kancelaria parafialna czynna we wtorek i piątek po zakończonych wieczornych nabożeństwach.

4 Niedziela Zwykła (B), 28.01.2024 r.

 

 1. Zakończyłem Kolędowe Spotkania Duszpasterskie z moimi zacnymi parafianami. W tym miejscu składam ogromną wdzięczność na wasze ręce drodzy Parafianie za dar wspaniałego i wyjątkowego czasu naszych spotkań. Dziękuję za wasze serdeczne przyjęcia, wspólną modlitwę, przyjęcie błogosławieństwa Pana Boga, wyjątkowe rozmowy, podzielenie się troską o codzienne życie i naszą parafię oraz za niezliczone poczęstunki. Bardzo dziękuję ministrantom za ich wyjątkową posługę tego czasu, rodzicom za wyrozumiałość oraz za waszą troskę o ministrantów. Również dziękuję za ofiary składane przy okazji kolędy na projekt upiększenia naszej kaplicy i wstępne prace. Jestem z was dumny i jeszcze raz bardzo dziękuję.  

3 Niedziela Zwykła (B), 21.01.2024 r.

 

 1. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Słowa Bożego. W naszej parafii w sposób uroczysty przeżywamy Dzień Babci i Dzień Dziadka. Podczas każdej Mszy św. mamy dobrą okazję podziękować Panu Bogu za naszych dziadków i poprosić dla nich o zdrowie i wszelkie łaski. Ze swojej strony jako Proboszcz wspólnoty faustynowej dziękuję szczególnie Wam dziadkom za miłość dla wnucząt, za czas który dla nich poświęcacie i za mądrość życia, którą przekazujecie temu młodemu pokoleniu. Na zakończenie dzisiejszej liturgii specjalna modlitwa i niespodzianka dla kochanych babć i dziadków.  

Strona 1 z 5