Bydgoszcz, ul. Ks. Zygmnta Trybowskiego 3

Konto parafialne: 83 1020 1475 0000 8902 0259 2160 (PKO BP)

1 Niedziela Adwentu (B), 03.12.2023 r.

 1. Pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy kolejny rok duszpasterski pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. To czas kiedy czynimy refleksję nad swoim życiem we wspólnocie Kościoła. Pomocą w tym odkrywaniu są tegoroczne Roraty zatytułowane: „Zajrzyjmy do naszego Kościoła”. 
 1. Roraty w naszej wspólnocie parafialnej dla wszystkich w tym tygodniu we wtorek i środę o godz. 18.00. Dzieci przynoszą ze sobą lampiony oraz serca z wypisanymi dobrymi uczynkami i rozwiązanymi zadaniami roratnimi. Dzisiaj wszystkie dzieci otrzymają specjalne mapy na których po każdych roratach będą przyklejać poszczególne obrazki rozważań adwentowych.
 1. Uroczyste nabożeństwo za wstawiennictwem św. Faustyny. Zapraszam na to nabożeństwo w najbliższy wtorek 5 grudnia. Od godz. 17.00 możliwość wyspowiadania się, następnie nabożeństwo z litanią wzywającą do Miłosierdzia Bożego. Na koniec Eucharystii błogosławieństwo świętymi relikwiami. Szczegóły nabożeństwa znajdują się na stronie internetowej parafii. 
 1. Najbliższa środa to dzień 6 grudnia, jeden z ulubionych dni dzieci, bo jest to dzień św. Mikołaja. Zadzwoniłem wczoraj wieczorem do niego i poinformował mnie, że wybiera się do naszej parafii na 18.00. Powiedział, że nie może doczekać się spotkania z dziećmi oraz dorosłymi i że ma ogromy sentyment do naszej parafii, bo często rozmawia ze św. Faustyną w Niebie. Serdecznie zapraszam na to wyjątkowe spotkanie
 1. W piątek 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszam na uroczystą Mszę św. ku czci Matki Bożej na godz.18.00. Tego dnia nie ma Rorat i nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. 
 1. W minionym tygodniu odbyłem szereg spotkań z rodzicami dzieci przygotowujących się do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej, rodzicami młodzieży do sakramentu Bierzmowania, osobami które odpowiedziały na moje zaproszenie, by działać dla dobra naszej wspólnoty parafialnej i tymi, którzy chcą czytać Słowo Boże. Bardzo dziękuję wszystkim zainteresowanym za wiarę, życie w Kościele, obecność i chęć czynienia dobra dla rozwoju naszej parafii. 
 1. W naszej parafii wspieramy akcję „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Rozprowadzamy świece na stół wigilijny i w ten sposób wspieramy potrzebujące dzieci. Świeca mała w cenie 10 zł., duża w cenie 20 zł. 
 1. Także dzisiaj, po każdej Mszy św. błogosławiony jest opłatek na stół wigilijny. Opłatki przygotowane są w specjalnych zestawach wraz z treścią modlitwy i Ewangelii na stół wigilijny. Dzielenie się opłatkiem jest znakiem pokoju, zgody i nadziei. Opłatki są do nabycia w zakrystii oraz kancelarii parafialnej. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji na cele parafialne. 
 1. Za tydzień druga niedziela miesiąca. W naszej parafii to dzień w którym wspomagamy nasze inwestycje. Ofiary składane przy wyjściu z kościoła przeznaczone będą na spłatę naszego zobowiązania za instrument muzyczny organy cyfrowe, które zakupiliśmy do naszej kaplicy. W tym miejscu dziękuję za wszystkie ofiary składane na ten cel. 
 1. Schola parafialna dzieci ma swoją próbę w przyszłą niedzielę, w salce o godz. 10.30. Zapraszam dzieci do śpiewania i chwalenia Pana Boga. Przypominam, że dzieci śpiewają w naszej parafii w II i IV niedzielę miesiąca. Niespodzianką tego dnia będzie ogłoszenie nazwy dla naszej scholii. 
 1. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.30 poświęcenie medalików dzieciom klas III przygotowującym się do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej. Proszę również o odbiór zamówionych dodatkowo modlitewników.  
 1. Dziękuję za ofiary składane na tacę na utrzymanie naszej parafii. Dziękuję panom Markowi, Romanowi, Włodzimierzowi, Dawidowi i Tadeuszowi za posprzątanie Dziękuję pani Teresie za dar pięknego wieńca adwentowego.  
 1. Od kilku tygodni ogrzewamy naszą kaplicę. W czwartą niedzielę miesiąca zbieramy ofiarę na ten cel, także w minionym tygodniu to czyniliśmy. Jest u nas ciepło i przytulnie. Bardzo dziękuję za Waszą życzliwość i hojność. 
 1. Miło mi poinformować, że od tego tygodnia na nowo zaistnieje parafialny FACEBOOK w którym na bieżąco będą udostępniane ogłoszenia, intencje, wydarzenia i wszystko to, co ma budować naszą wspólnotę parafialną. 
 1. Do nabycia: Przewodnik katolicki. W nim artykuły: „Sakrament, który nie istniał”, „Komu wolno krytykować papieża”?

 Pan Jezus mówi nam „Uważajcie, czuwajcie, bo nie wiecie kiedy ten czas nadejdzie”.  Dobrego czuwania, dobrego Adwentu!                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      

                                                                                            Wasz proboszcz

                                                                                            Ks. Marek Januchowski