Bydgoszcz, ul. Ks. Zygmnta Trybowskiego 3

Konto parafialne: 83 1020 1475 0000 8902 0259 2160 (PKO BP)

1 Niedziela Wielkiego Postu (B), 18.02.2024 r.

 

 1. Od Środy Popielcowej rozpoczęliśmy czas pokuty Wielkiego Postu. W tym czasie zapraszam do udziału w nabożeństwach pasyjnych przygotowanych w naszej parafii:
 • Droga Krzyżowa– dla dorosłych i młodzieży w piątek po wieczornej Mszy św. o godz. 18.30, natomiast dla dzieci w wyznaczone piątki Wielkiego Postu
 • Gorzkie Żale wraz z kazaniem pasyjnym – we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.00
 • Msza św. – zwłaszcza w środę prosząc o pomoc MB Nieustającej Pomocy oraz w piątek, gdzie szczególnie doświadczamy w czasie pokuty Miłosierdzia Bożego
 • Rekolekcje Wielkopostne –od 4 Niedzieli Wielkiego Postu, od 10-13 marca
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy – w każdy piątek Wielkiego Postu od godz. 17.30 – 18.00 zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego
 1. W czasie Wielkiego Postu podejmujemy wiele cennych inicjatyw i działań charytatywnych. Parafia nasza włącza się w to działanie. Mamy kilka możliwości:
 • Spowiedź generalna z całego życia – istnieje w naszej parafii w okresie pokutnym możliwość doświadczenia i przeżycia takiej spowiedzi po ustaleniu właściwego terminu
 • Chleb św. Antoniego – do skrzyneczki możemy składać ofiary za które na zakończenie czasu Wielkiego Postu zakupimy lekarstwa dla dzieci poważnie chorych zwłaszcza z naszej parafii
 • Chemia dla dzieciaków pomagamy 90-ciu podopiecznym DPS w Mielżynie, gdzie najbardziej potrzebne są: szczoteczki i pasty do zębów, proszki i płyny do prania, środki do kąpieli, szampony oraz żele pod prysznic (akcja 3 marca)
 • Jałmużna wielkopostna – pomoc duchowa dla siebie poprzez zapalenie świeczki i modlitwę przy ikonie Matki Bożej 
 1. Wojsko PolskieEkstremalna Wojskowa Droga Krzyżowa. W imieniu Dziekana Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych oraz własnym zapraszam po raz pierwszy żołnierzy, którzy mieszkają na terenie naszej parafii, pracowników Resortu Obrony Narodowej oraz członków ich rodzin do wyjątkowego wydarzenia Drogi Krzyżowej o długości 27 km. na trasie Toruń – Ostrowąs w terminie nocnym z 22/23 marca. Program jest następujący. Rozpoczniemy Mszą św. w kościele garnizonowym w Toruniu o 20.00. Następnie wymarsz na trasy Wojskowej Drogi Krzyżowej pod opieką kapelanów wojskowych. O godz. 06.00 zakończenie. Organizatorzy zapewniają posiłek regeneracyjny, ciepłe napoje oraz transport do Torunia i macierzystych garnizonów. Zapisy u kapelanów wojskowych, a wiec zapraszam do zgłaszania się do dnia 8 marca. Plakaty informacyjne w gablocie i na stoliku.  
 1. Pielgrzymka autokarowa „Śladami siostry Faustyny”. Parafia nasza organizuje pielgrzymkę drogami św. Faustyny. Udamy się do Głogowca, Świnic Warskich, Aleksandrowa Łódzkiego. Udamy się do Łodzi, Krakowa i Łagiewnik – Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i św. Faustyny. W ostatnim dniu będziemy w Płocku, gdzie rozpoczęła się jej prorocka misja Miłosierdzia Bożego. Zapraszam na rekolekcje w drodze w terminie od 8 -10 kwietnia. Wyjazd będzie poprzedzony przygotowaniem duchowym w niedzielę Miłosierdzia Bożego 7 kwietnia. Szczegółowe informacje na stronie internetowej parafii w zakładce wyjazdy. Zapisy u księdza Proboszcza.  
 1. Dzisiaj po każdej Mszy św. zgodnie z zarządzeniem władzy duchownej ofiary zbierane do puszki przy wyjściu z kaplicy przeznaczamy na pomoc dla Ukrainy, gdzie od niemal dwóch lat toczą się działania wojenne. 
 1. Za tydzień 4 niedziela miesiąca. W okresie grzewczym tego dnia wspieramy dobrowolnymi ofiarami ogrzewanie naszej kaplicy. Będzie można to uczynić w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św.  
 1. Bardzo dziękuję za posprzątanie kaplicy panom Markowi, Kazimierzowi, Włodzimierzowi, Romanowi i Hubertowi oraz Wam moi drodzy parafianie za pomoc materialną w utrzymaniu naszej parafii składając ofiary na tacę, na spłatę naszego zobowiązania i ostatnie ofiary wpłacone na konto parafialne jako darowiznę na cele kultu religijnego.  
 1. Przewodnik katolicki: Artykuły: Optymizm – dlaczego jest tak ważny, Niezbędna wizja całości edukacji dzieci i młodzieży. Polecam naszą faustynową kawę parafialną.                                                                                                                                                                

 Wasz proboszcz ks. Marek Januchowski