Bydgoszcz, ul. Ks. Zygmnta Trybowskiego 3

Konto parafialne: 83 1020 1475 0000 8902 0259 2160 (PKO BP)

2 Niedziela Zwykła (B), 14.01.2024 r.

 

  1. Dzisiaj druga niedziela miesiąca. W naszej parafii to dzień w którym wspomagamy nasze inwestycje. Ofiary składane przy wyjściu z kościoła przeznaczone są na spłatę naszego zobowiązania za organy cyfrowe, które zakupiliśmy do naszej kaplicy. W tym miejscu dziękuję serdecznie za wszystkie ofiary składane na ten cel oraz za inne ofiary składane na konto parafialne oraz za ofiary składane na tacę na utrzymanie naszej parafii i bieżące płatności. Jednocześnie informuję, że na konto parafialne można wpłacać darowiznę na cele kultu religijnego i odliczać daną kwotę od podatku.  
  1. Przypominam, że przez cały miesiąc styczeń Msze św. w dni powszednie sprawowane są o 15.00. Sakrament spowiedzi św. 15 minut przed każdą Mszą św. Kancelaria parafialna czynna we wtorek i piątek po Mszy św. o godz.15.00.  
  1. W przyszłą niedzielę 21 stycznia obchodzimy Niedzielę Słowa Bożego i Dzień Babci, natomiast w poniedziałek 22 Stycznia Dzień Dziadka. Za tydzień w czasie każdej Mszy św. podziękujemy Panu Bogu za naszych dziadków i poprosimy dla nich o zdrowie i wszelkie łaski. W czasie każdej Mszy św. specjalna modlitwa w ich intencji, a obecni tego dnia dziadkowie otrzymają specjalną niespodziankę od księdza proboszcza. 
  1. Trwają Kolędowe Spotkania Duszpasterskie z moimi zacnymi parafianami. Plan kolędy jest udostępniony w gablocie oraz na stronie internetowej w zakładce Aktualności i na stronie facebookowej parafii. To okazja do wspólnej modlitwy, przyjęcia błogosławieństwa oraz do dobrego spotkania w przyjaźni i obdarowania siebie wzajemnie czasem. W dni powszednie kolęda od 16.00. W soboty od godz. 11.00. Natomiast w niedzielę od godz.13.00. Ofiary składane przy okazji kolędy przeznaczamy na projekt upiększenia naszej kaplicy i wstępne prace.  
  1. W zakrystii proszę o odbieranie tajemnic różańcowych na kolejny miesiąc osób, które przynależą do Róży świętej Faustyny.  
  1. Przewodnik katolicki: artykuły: O przestrzeni Internetu dla osób starszych. Polecam naszą faustynową kawę parafialną.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       Wasz proboszcz ks. Marek Januchowski