Bydgoszcz, ul. Ks. Zygmnta Trybowskiego 3

Konto parafialne: 83 1020 1475 0000 8902 0259 2160 (PKO BP)

4 Niedziela Adwentu (B), 24.12.2023 r.

 1. Dzisiaj ostatnia niedziela Adwentu. W tym miejscu bardzo dziękuję za przepiękny czas Rorat i Adwentu zarówno rodzicom dzieci, wszystkim dzieciom oraz dorosłym. Dumą napawa mnie fakt, że w Roratach systematycznie uczestniczyło ok. 80-cioro dzieci. Dziękuję, że wspólnie zaglądaliśmy do naszego kościoła i szukaliśmy światłości do naszego życia. Piękne lampiony i atmosfera czuwania zaprowadziła nas do dnia dzisiejszego: Wigilii Bożego Narodzenia. 
 1. Wtorek był dla nas dniem pojednania z Bogiem w sakramencie Spowiedzi świętej z udziałem znakomitych kapłanów. Bardzo dziękuję ks. Przemkowi, ks. Mirkowi, ks. Michałowi - moim przyjaciołom za przyjęcie zaproszenia do posługi i cierpliwe spowiadanie w trosce o zbawienie człowieka Nade wszystko dziękuję tym, którzy skorzystali z łaski Bożej i pojednali się z Bogiem. Cieszy mnie fakt, że tego dnia były ogromne kolejki do pojednania z Bogiem oraz to, że rzeczywiście spowiadaliśmy bardzo długo.
 1. Kolejne podziękowanie. Na zaproszenie do budowania naszego faustynowego Betlejem odpowiedziało w środę 25 osób. Ogromna praca i wysiłek. Całość niespodzianki Betlejem zauważona zostanie na Pasterce i w kolejnych dniach świętowania Bożego Narodzenia. 
 1. Jeszcze dzisiaj wspieramy akcję „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Rozprowadzamy świece na stół wigilijny i opłatek na stół wigilijny. Do nabycia w zakrystii. 
 1. Zapraszam na wyjątkowe „Pasterki” do naszego faustynowego Betlejem. Pasterka o 20.00 dedykowana zwłaszcza dla dzieci i rodzin w ujęciu bardzo radosnym, dziecięcym, rodzinnym i  świątecznym. Dzieci przynoszą ze sobą swoje instrumenty: dzwoneczki, tamburyna, bębenki, fujarki… Mogą przebrać się za anioły… Druga Pasterka o godz. 22.00 dla każdego chętnego, który przybędzie do naszej kaplicy, by świętować w atmosferze radości Boże Narodzenie. W czasie obu Pasterek będzie „Żywy Żłobek” i będzie z nami Święta Rodzina: Józef, Maryja i malutki Jezus. Taca z Pasterki przeznaczona na „Fundusz ochrony życia”. 
 1. W pierwsze święto Bożego Narodzenia nie będzie Mszy św. o 8.00, pozostałe w układzie niedzielnym. Drugi dzień świąteczny Msze św. w układzie niedzielnym czyli o 8.00, 10.00, 11.30 i 18.00.  
 1. Już dzisiaj serdecznie zapraszam 26 grudnia, w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia na wielkie kolędowanie w naszej parafii zatytułowane „Faustynowe kolędowanie dla Jezuska”. Wielkie wydarzenie, radość kolędowania, kolędowanie z dziećmi, dorosłymi… Dla dzieci konkurs wykonania kolęd. Wystąpi zespół „Anielskie Archanioły na ziemidowodzony przez księdza proboszcza J. Tego dnia dzieci otrzymają podziękowanie za tegoroczny Adwent. Początek wydarzenia o 15.00. Już dziś rezerwujmy sobie czas na prawdziwe świętowanie Bożego Narodzenia. Będzie się działo. Zapraszam bardzo.  
 1. Plan kolędy jest już przygotowany. Kolędowe spotkania duszpasterskie z moimi parafianami rozpocznę w czwartek 28 grudnia. Szczegóły spotkań duszpasterskich podam 26 grudnia podczas Mszy św. Plan pojawi się w gablocie, na stronie internetowej oraz na Facebooku Parafii.  
 1. Dzisiaj IV niedziela miesiąca. W okresie grzewczym tego dnia wspieramy dobrowolnymi ofiarami ogrzewanie naszej kaplicy. Możemy to uczynić przy wyjściu z kościoła. Bardzo dziękuję już dziś za pomoc. 
 1. Odpust w parafii pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty w środę 27 grudnia o godz. 18.00. Ksiądz proboszcz wraz z parafianami zapraszają.  
 1. Do nabycia podwójny numer Przewodnika katolickiego z modlitewnikiem na miesiąc styczeń oraz dodatkiem Rodzina zwłaszcza dla seniorów. Całość kosztuje 15 złotych.

 Już za kilka godzin spotkanie wigilijne przy stole. Życzę prawdziwych życzeń i pokoju w sercu.                                                                                                                                 

                                                                                                                                                                                  

 Wasz proboszcz - Ks. Marek Januchowski