Bydgoszcz, ul. Ks. Zygmnta Trybowskiego 3

Konto parafialne: 83 1020 1475 0000 8902 0259 2160 (PKO BP)

4 Niedziela Zwykła (B), 28.01.2024 r.

 

 1. Zakończyłem Kolędowe Spotkania Duszpasterskie z moimi zacnymi parafianami. W tym miejscu składam ogromną wdzięczność na wasze ręce drodzy Parafianie za dar wspaniałego i wyjątkowego czasu naszych spotkań. Dziękuję za wasze serdeczne przyjęcia, wspólną modlitwę, przyjęcie błogosławieństwa Pana Boga, wyjątkowe rozmowy, podzielenie się troską o codzienne życie i naszą parafię oraz za niezliczone poczęstunki. Bardzo dziękuję ministrantom za ich wyjątkową posługę tego czasu, rodzicom za wyrozumiałość oraz za waszą troskę o ministrantów. Również dziękuję za ofiary składane przy okazji kolędy na projekt upiększenia naszej kaplicy i wstępne prace. Jestem z was dumny i jeszcze raz bardzo dziękuję.  
 1. Msze św. w tym tygodniu do środy sprawowane są o 15.00. Od najbliższego czwartku Eucharystia o godz. 18.00. Sakrament spowiedzi św. 15 minut przed każdą Mszą św. Kancelaria parafialna czynna w piątek po wieczornej Mszy św. 
 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 • pierwszy czwartek – modlitwa za księży i o powołania dla Kościoła.
 • pierwszy piątek – modlitwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spowiedź od godz. 17.00. Tego dnia odwiedzę chorych i starszych z sakramentami i dobrym słowem. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30.
 • pierwsza sobota – o godz. 8.00 Eucharystia w intencji dusz cierpiących w czyśćcu i modlitwa do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.  
 1. W najbliższy piątek 2 lutego przypada święto Ofiarowania Pańskiego zwane potocznie świętem Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia zapraszam na Mszę św. na godz. 18.00 ze świecami. Z zapaloną świecą odnowimy przyrzeczenia chrztu św. i podziękujemy Panu Bogu zaświtało Jego miłości na drodze naszej wiary.  
 1. W przyszłą niedzielę na Mszy św. rodzinnej z udziałem dzieci poświęcenie świec dzieciom klas III, które w tym roku przystąpią do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej. Natomiast spotkanie dla rodziców tych dzieci we wtorek 6 lutego o godz. 18.00. Proszę rodziców o konieczną obecność. 
 1. Dzisiaj 4 niedziela miesiąca. W okresie grzewczym tego dnia wspieramy dobrowolnymi ofiarami ogrzewanie naszej kaplicy. Można to uczynić dzisiaj po każdej Mszy św. Bardzo dziękuję za pomoc na ten cel.  
 1. Pielgrzymka Śladami siostry Faustyny: Parafia nasza organizuje pielgrzymkę autokarową drogami św. Faustyny. Udamy się między innymi do Głogowca, gdzie znajduje się dom rodzinny Faustyny, Świnic Warskich ulubionego miejsca naszej patronki. Kolejny etap pielgrzymki to Aleksandrów Łódzki, gdzie przyjęła sakrament bierzmowania. Udamy się do Łodzi gdzie Faustyna patronuje temu miastu. W kolejnym dniu przejazd do Krakowa i Łagiewnik – Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i św. Faustyny. W ostatnim dniu pielgrzymowania będziemy w Płocku, gdzie rozpoczęła się jej prorocka misja Miłosierdzia Bożego. Zapraszam na te swoiste rekolekcje w drodze w terminie od 8-10 kwietnia. Wyjazd będzie poprzedzony przygotowaniem duchowym w niedzielę Miłosierdzia Bożego. Szczegółowe informacje i zapisy u księdza Proboszcza.  
 1. Pomagamy naszym parafianom: Zapraszam do akcji 1,5% na rzecz naszej małej parafianki Zosi Łowickiej, której postawa niepełnosprawności wynika m.in.: z wcześniactwa, mózgowego porażenia dziecięcego i innych schorzeń. Także do zainteresowania tematem Upieczeni rodzice, a więc zapoznanie się z informacją w jaki sposób można zostać zawodową rodziną zastępczą. Ulotki o Zosi jak i rodzinach zastępczych wyłożone są z tyłu kaplicy. Pomóżmy tak jak potrafimy. 
 1. Przewodnik katolicki z dodatkiem modlitw na każdy dzień lutego: Artykuły: O znaczeniu światła i gromnicy. Życie w zakonie jest piękne. O obchodach rocznicy powrotu Bydgoszczy do Macierzy. Polecam naszą faustynową kawę parafialną.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              Wasz proboszcz: ks. Marek Januchowski