Bydgoszcz, ul. Ks. Zygmnta Trybowskiego 3

Konto parafialne: 83 1020 1475 0000 8902 0259 2160 (PKO BP)

5 Niedziela Zwykła (B), 04.02.2024 r.

 

 1. Wróciliśmy po okresie kolędowym do stałego układu nabożeństw w naszej parafii. Przypominam, że układ nabożeństw i funkcjonowania parafii w okresie zwykłym jest następujący:
 • Msze św. w dni powszednie sprawowane są o godz.00. Natomiast niedzielne Eucharystie są o godz. 8.00, 10.00, 11.30 i 18.00. Również sobotnia Msza św. o godz. 18.00 jest sprawowana z niedzieli.
 • Nabożeństwa do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w każdą środę w łączności z Mszą św., natomiast Koronka do Miłosierdzia Bożego w każdy piątek przed wystawionym Najświętszym Sakramentem również w łączności z Mszą św.
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek po wieczornej Mszy św. do godz. 19.30.
 • Sakrament Spowiedzi św. sprawowany jest 15 minut przed każdą Mszą św. w dni powszednie i świąteczne.
 • Kancelaria parafialna czynna we wtorek i piątek po zakończonych wieczornych nabożeństwach.
 1. Uroczyste nabożeństwo za wstawiennictwem św. Faustyny. Każdego 5-tego dnia miesiąca w naszej parafii wielkie nabożeństwo w obecności św. Faustyny. Zapraszam na to nabożeństwo już w najbliższy poniedziałek. Od godz. 17.00 możliwość wyspowiadania się, następnie o godz. 17.30 nabożeństwo z litanią wzywającą do Miłosierdzia Bożego i uroczysta Msza św. z okolicznościową homilią. Na koniec Eucharystii błogosławieństwo świętymi relikwiami. Potrzebujemy modlitwy wstawienniczej naszej patronki. Szczegóły na stronie internetowej parafii.  
 1. Spotkanie dla rodziców dzieci klas III, które w tym roku przystąpią do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej we wtorek 6 lutego o godz. 18.00. Ze względu na ważne informacje dotyczące najbliższego czasu przygotowania proszę rodziców o konieczną obecność. 
 1. Za tydzień w niedzielę 11 lutego przypada Światowy Dzień Chorego i wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Tego dnia Msza św. o 10.00 będzie dedykowana osobom chorym, cierpiącym, z różnymi trudnościami zdrowotnymi i podeszłego wieku. Podczas Mszy św. sprawowanej z formularza o NMP z Lourdes będzie możliwość przyjęcia sakramentu chorych na wzmocnienie i dodanie sił do zmagania się z trudnościami. Zatem bardzo zapraszam wszystkich chorych, cierpiących, podeszłego wieku do tej wyjątkowej modlitwy. Proszę również o pomoc i umożliwienie zainteresowanym w dotarciu do naszej kaplicy.  
 1. Również za tydzień druga niedziela miesiąca. W naszej parafii to dzień w którym wspomagamy nasze inwestycje. Ofiary składane przy wyjściu z kościoła przeznaczone będą na spłatę naszego zobowiązania za organy cyfrowe, które zakupiliśmy do naszej kaplicy. Do spłaty pozostało nam…  
 1. Pielgrzymka Śladami siostry Faustyny: Parafia nasza organizuje pielgrzymkę autokarową drogami św. Faustyny. Udamy się do Głogowca, gdzie znajduje się dom rodzinny Faustyny, Świnic Warskich ulubionego miejsca naszej patronki. Kolejny etap to Aleksandrów Łódzki, gdzie przyjęła sakrament bierzmowania. Udamy się do Łodzi gdzie Faustyna patronuje temu miastu. W kolejnym dniu przejazd do Krakowa i Łagiewnik – Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i św. Faustyny. W ostatnim dniu będziemy w Płocku, gdzie rozpoczęła się jej prorocka misja Miłosierdzia Bożego. Zapraszam na te swoiste rekolekcje w drodze w terminie od 8 -10 kwietnia. Wyjazd będzie poprzedzony przygotowaniem duchowym w niedzielę Miłosierdzia Bożego 7 kwietnia. Szczegółowe informacje i zapisy u księdza Proboszcza.  
 1. Dziękuję za ofiary składane na tacę na utrzymanie naszej parafii, oraz ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na ogrzewanie naszej kaplicy, wpłaty na konto parafialne i do skarbon na różne cele. Jednocześnie informuję, że na konto parafialne można wpłacać darowiznę na cele kultu religijnego i odliczać daną kwotę od podatku. W tym miejscu dziękuję za posprzątanie kaplicy panom Markowi, Romanowi, Kazimierzowi i Włodzimierzowi.  
 1. W zakrystii proszę o odbieranie tajemnic różańcowych na miesiąc luty osób, które przynależą do Róży świętej Faustyny.  
 1. Przewodnik katolicki z dodatkiem modlitw na każdy dzień lutego: Artykuły: Religia w szkole. Czy mamy na nią pomysł?. Po co błogosławimy przedmioty? Polecam naszą faustynową kawę parafialną.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 Wasz proboszcz: ks. Marek Januchowski