Bydgoszcz, ul. Ks. Zygmnta Trybowskiego 3

Konto parafialne: 83 1020 1475 0000 8902 0259 2160 (PKO BP)

Niedziela Chrztu Pańskiego, 07 stycznia 2024 r.

 

  1. W dzisiejszą niedzielę przypada Święto Chrztu Pańskiego. Dziękujemy dzisiaj Panu Bogu, że przez sakrament chrztu zaprosił nas do wspólnoty Kościoła. Podczas wszystkich Mszy Św. wyznajemy wiarę odpowiadając na pytania Kościoła tak jak podczas uroczystości Chrztu Św. W ten sposób na nowo potwierdzimy wobec Pana Boga gotowość do trwania w Kościele Chrystusowym. Od jutra rozpoczyna się w Kościele okres zwykły. 
  1. Przypominam, że przez cały miesiąc styczeń Msze św. w dni powszednie sprawowane są o 15.00. Sakrament spowiedzi św. 15 minut przed każdą Mszą św.  
  1. Za tydzień druga niedziela miesiąca. W naszej parafii to dzień w którym wspomagamy nasze inwestycje. Ofiary składane przy wyjściu z kościoła przeznaczone będą na spłatę naszego zobowiązania za organy cyfrowe, które zakupiliśmy do naszej kaplicy. W tym miejscu dziękuję serdecznie za wszystkie ofiary składane na ten cel oraz ofiary składane na konto parafialne. Jednocześnie informuję, że na konto parafialne można wpłacać darowiznę na cele kultu religijnego i odliczać daną kwotę od podatku. 
  1. Trwa Kolędowe Spotkania Duszpasterskie z moimi zacnymi parafianami. Plan kolędy jest udostępniony w gablocie oraz na stronie internetowej w zakładce Aktualności i na stronie facebookowej parafii. Mamy okazję do wspólnej modlitwy, przyjęcia błogosławieństwa oraz do dobrego spotkania w przyjaźni i obdarowania siebie wzajemnie czasem. W dni powszednie kolęda od 16.00. W soboty od godz. 11.00. Natomiast w niedzielę od godz.13.00. Ofiary składane przy okazji kolędy przeznaczamy na projekt upiększenia naszej kaplicy i wstępne prace.  
  1. W zakrystii proszę o odbieranie tajemnic różańcowych na kolejny miesiąc osób, które przynależą do Róży świętej Faustyny.  
  1. Przewodnik katolicki: artykuły: Dlaczego warto błogosławić oraz W kartotece i nie tylko. Polecam naszą faustynową kawę parafialną.                                                                                                                                                                                      

  Wasz proboszcz - Ks. Marek Januchowski