Bydgoszcz, ul. Ks. Zygmnta Trybowskiego 3

Konto parafialne: 83 1020 1475 0000 8902 0259 2160 (PKO BP)

Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa, 31.12.2023 r.

 

  1. Wyrażam wielkie podziękowanie za przepiękne świętowanie Bożego Narodzenia w naszej wspólnocie parafialnej. Ogarniam wdzięcznością wszystkich, którzy uczestniczyli w Pasterkach bożonarodzeniowych, w świętowaniu narodzin Pana Jezusa oraz dziękuję za wspaniałe nasze wielkie kolędowanie. W tym miejscu dziękuję szczególnie zespołowi „Anielskie Archanioły na ziemi” za muzykowanie w faustynowym Betlejem, za radość kolędowania i wspaniałą atmosferę towarzyszącą Bożemu Narodzeniu. Fotorelacja wraz z filmami znajduje się na stronie facebookowej parafii.
  1. Dziś obchodzimy święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Jednocześnie jest to ostatni dzień roku kalendarzowego. O godz. 17.45 nabożeństwo dziękczynne za mijający rok A.D. 2023 i modlitwa o błogosławieństwo na nowy rok 2024. 
  1. Jutro rozpoczynamy nowy rok A.D. 2024. Przeżywamy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. w naszej parafii o 10.00, 11.30 i 18.00. Nie ma Mszy św. o godz. 8.00.  
  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W tych dniach w czasie Mszy św. modlimy się za kapłanów i wynagradzamy sercu Pana Jezusa i sercu Maryi za wszelkie grzechy i zniewagi popełnione przez ludzi przeciwko ich sercom. 
  1. W najbliższą sobotę przeżywamy uroczystość Objawienia Pańskiego zwaną potocznie uroczystością Trzech Króli. Tego dnia Msze św. jak w każdą niedzielę. O 11.30 Msza św. rodzinna z udziałem dzieci. Trzej Królowie zawitają do naszego faustynowego Betlejem. Tego dnia będzie z nami Święta Rodzina, natomiast w zagrodzie znajdą się zwierzęta. Po każdej Mszy św. poświęcenie kredy i kadzidła, które nabyć będzie można przy wejściu do kaplicy. Ofiary zbierane tego dnia po każdej Mszy św. przeznaczamy na Krajowy Fundusz Misyjny. 
  1. Za tydzień w niedzielę Święto Chrztu Pańskiego. W tym dniu będziemy dziękować Panu Bogu, że przez chrzest zaprosił nas do wspólnoty Kościoła. To dzień który kończy okres Narodzenia Pańskiego. Tradycyjnie śpiewamy kolędy do 2 lutego. 
  1. Rozpocząłem w naszej parafii Kolędowe Spotkania Duszpasterskie z moimi zacnymi parafianami. Plan kolędy jest udostępniony w gablocie oraz na stronie internetowej w zakładce Aktualności i na stronie facebookowej parafii. Mamy okazję do wspólnej modlitwy, przyjęcia błogosławieństwa tych, którzy w danym miejscu mieszkają oraz do dobrego spotkania w przyjaźni i obdarowania siebie wzajemnie czasem. W dni powszednie kolęda od 16.00. W soboty od godz. 11.00. Natomiast w niedzielę od godz.13.00. Ofiary składane przy okazji kolędy przeznaczamy na projekt upiększenia naszej kaplicy i wstępne prace.  
  1. Zmarli z naszej wspólnoty parafialnej:

         + Franciszek DRACZYŃSKI, l.74, zam. ul. Grussa 10,

         + Bogusława ŻELEWSKA, l.70, zam. ul. Trybowskiego 9

                                                                                                                                                                                         Wasz proboszcz: Ks. Marek Januchowski